Ludzie lubią to, co znają. Dotyczy to nie tylko rzeczy, ale również innych ludzi. Otaczamy się osobami podobnymi do nas – w których dostrzegamy nasze własne cechy w sposobie zachowania, poruszania, tonie wypowiedzi, mowie ciała czy stylu ubioru. Nasze „lustrzane odbicia” są dla nas bardziej wiarygodne, przekonujące, a także lepiej przez nas oceniane. Osobom, których lubimy i znamy, częściej mówimy „tak” i łatwiej ulegamy ich sugestiom. Jesteśmy również bardziej przychylni ludziom, którzy prawią nam komplementy – ale tylko te, które brzmią naturalnie.

Bardziej ufamy także osobom atrakcyjnym fizycznie, ponieważ ich zewnętrzne piękno przekładamy na wnętrze – przypisując ludziom ładnym dobre intencje, inteligencję i serdeczność.Robert B. Cialdini udowadnia również, że ludzie są bardziej podatni na sugestie osób, z którymi mają częsty kontakt.Sprzedawcy wykorzystują te zasady choćby w rozmowie z klientem, gdzie naśladują jego gesty, tempo mowy, a nawet głębokość oddechu. Takie właśnie szczegóły powodują, że w sposób podświadomy klient nabiera przekonania, że rozmawia z bliską mu osobą.

Reguła lustra wykorzystywane jest również w kreacjach reklamowych. Marketerzy tworząc folder, umieszczają na jego okładce osobę, która jest odzwierciedleniem klienta, w reklamach grają aktorzy, którzy mają mieć podobne cechy, co odbiorca – demograficzne, socjologiczne, ekonomiczne czy behawioralne.Zatrudnianie do reklam modeli i modelek również jest celowym zabiegiem marketerów.

Zdaniem badacza, innym czynnikiem, który skłania ludzi do przychylności, są pozytywne skojarzenia. Sprzedawcy i marketerzy wykorzystują ten fakt, by wzmocnić sympatię do siebie lub do marki. Przykładem zastosowania jest przyjemna muzyka i wystrój wnętrz nawiązujące do wakacji, natury, które wykorzystywane są w sklepach lub hasła reklamowe kojarzące się z rodziną jak „Pierogi jak u babci”, „Obiady jak u mamy”.

Nie musisz samodzielnie projektować skomplikowanych grafik, tworzyć atrakcyjnych postów czy montować profesjonalnych filmów. My to zrobimy za Ciebie! Posiadamy bogatą kolekcję obrazów oraz zaawansowane narzędzia do obróbki materiałów wizualnych. Ale to nie wszystko! Nasza ekipa ekspertów z dziedziny digital marketingu dostarczy Ci treści tekstowe, idealnie dobraną muzykę, zadbamy o precyzyjne targetowanie Twojej reklamy oraz optymalizację linkowania. Dlaczego marnować cenny czas, skoro możemy go zaoszczędzić dla Ciebie?Współpraca z nami jest prosta. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, dokonać opłaty, a my natychmiast zabieramy się do działania. Do stworzenia doskonałej reklamy potrzebujemy jedynie Twoich materiałów firmowych, takich jak zdjęcia czy filmy. Specjalizujemy się w promowaniu m.in. biur nieruchomości, restauracji, salonów kosmetycznych, wypożyczalni aut, warsztatów, firm budowlanych czy kancelarii prawnych. Ale nasza oferta jest znacznie szersza – reklamujemy również produkty, usługi turystyczne, eventy, transport, tłumaczenia i wiele innych.Nie czekaj! Postaw na jakość i efektywność. Z nami zaoszczędzisz nie tylko czas, ale także pieniądze. Skorzystaj z naszej oferty już dziś!

Scan the code