Czas trwania blokady konta na Facebooku zależy od rodzaju naruszenia zasad serwisu. Facebook stosuje różne rodzaje blokad, które mogą trwać od kilku godzin do stałego usunięcia konta.

Oto kilka przykładów:

Tymczasowe blokady – Te rodzaje blokad trwają zazwyczaj od kilku godzin do kilku dni i są nałożone, gdy użytkownik naruszy zasady serwisu, ale nie popełnił poważnego przestępstwa. Po upływie okresu blokady użytkownik może ponownie korzystać ze swojego konta.

Blokada na 30 dni – Jeśli użytkownik popełnił poważne naruszenie zasad serwisu, takie jak spamowanie lub nawoływanie do nienawiści, Facebook może nałożyć blokadę na okres 30 dni.

Blokada stała – Jeśli użytkownik poważnie naruszył zasady serwisu lub popełnił poważne przestępstwo, Facebook może nałożyć blokadę stałą i trwale usunąć konto użytkownika.

Czas trwania blokady może różnić się w zależności od indywidualnych przypadków. Jeśli twoje konto zostało zablokowane na Facebooku, powinieneś otrzymać powiadomienie od serwisu z informacją o przyczynie blokady oraz czasie jej trwania.

Czy wiesz, że algorytmy Facebooka mogą zliczać załączony telefon użytkownika jako wyświetloną reklamę? Przykładowo, jeśli wpłacisz 100 € na zwiększenie zasięgu swojego posta, nie jest pewne, ile rzeczywistych wyświetleń otrzymasz. Warto zauważyć, że około 50% osób, mających załączony telefon, przegląda w tym czasie swoją skrzynkę mailową, prasówkę lub nawet Instagram, co oznacza, że niekoniecznie zobaczą Twoją reklamę. Ponadto, algorytm Facebooka może nie rejestrować przewijania Twojego palca w dół, co może skutkować niezarejestrowaniem przez niego faktycznego wyświetlenia Twojej reklamy. Algorytmowi wystarczy sygnał, że telefon użytkownika pasuje do określonego targetu, a to już dla niego oznacza, że reklama została wyświetlona. Niestety, jest to trudne do weryfikacji, ponieważ w raporcie otrzymujesz tylko liczbę wyświetleń, bez żadnych szczegółów.
Jeżeli Twoja firma już działa w Internecie, ale wciąż nie odnosi żadnych realnych korzyści z postów, które publikujesz na firmowych profilach w mediach społecznościowych, odczuwasz brak nowych klientów i zainteresowania swoim produktem, a jednocześnie nie chcesz wydawać pieniędzy na reklamę sponsorowaną, bo obawiasz się, że Facebook przepali całą Twoją inwestycję bez wymiernych efektów, to warto zastanowić się nad profesjonalną pomocą w promowaniu swojego biznesu w Internecie.
Nasza firma może pomóc Ci w zdobyciu przewagi konkurencyjnej i zwiększeniu zasięgu Twojej firmy w sieci. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci osiągnąć sukces

Scan the code