Atrybuty UTM (Urchin Tracking Module) to parametry, które można dołączyć do URL, aby śledzić skuteczność kampanii marketingowych, źródła ruchu i inne informacje w narzędziach analitycznych, takich jak Google Analytics. Atrybuty UTM pomagają w identyfikacji, skąd pochodzą odwiedzający dany link.

Podstawowe atrybuty UTM to:

utm_source: źródło ruchu (np. „facebook”, „newsletter”).

utm_medium: medium kampanii (np. „email”, „ppc”).

utm_campaign: nazwa konkretnej kampanii (np. „wiosenna_promocja”).

utm_term: używane głównie do śledzenia słów kluczowych w płatnych kampaniach.

utm_content: służy do rozróżniania różnych elementów treści w tej samej kampanii (np. różne przyciski czy linki).

Jeśli chodzi o śledzenie liczby kliknięć, atrybuty UTM same w sobie tego nie robią. Potrzebujesz narzędzia analitycznego, takiego jak Google Analytics, żeby interpretować i analizować dane przesyłane przez atrybuty UTM. Gdy ktoś kliknie w link z parametrami UTM, te parametry są przekazywane do Google Analytics (lub innego narzędzia analitycznego), które następnie przedstawia szczegółowe informacje na temat źródła, medium itp.

Jeśli chcesz po prostu zliczyć liczbę kliknięć w link, bez dodatkowej analityki, możesz użyć skracaczy linków, takich jak bit.ly czy goo.gl, które oferują podstawowe statystyki dotyczące kliknięć.

Brak pomysłu na posty ? Nie masz czasu na codzienne przeglądanie Social Mediów i reagowanie na interakcje potencjalnych klientów ! A może chcesz również oszczędzić Twój cenny czas na tworzeniu grafik, filmów czy poszukiwaniu odpowiednich materiałów w sieci? Skorzystaj z naszej bogatej wiedzy i kolekcji licencjonowanych obrazów oraz profesjonalnego oprogramowania do edycji zdjęć czy filmów. Oferujemy również gotowe teksty, muzykę, a także precyzyjne targetowanie, udostępnianie na grupach i optymalizację linków. Z nami nie musisz marnować cennych chwil – zadbamy o wszystko za Ciebie! Nasz proces współpracy jest przejrzysty i wydajny. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy, dokonasz opłaty, a my natychmiast przystąpimy do działania. Abyśmy mogli dostosować promocję do Twoich potrzeb, prosimy o dostarczenie materiałów firmowych takich jak zdjęcia, filmy czy opisy.Specjalizujemy się w promocji w różnych sektorach – od biur nieruchomości, przez restauracje, sektor beauty, wypożyczalnie samochodów, warsztaty samochodowe, aż po usługi budowlane, prawne, produktów konsumenckich, wynajmy turystyczne i wiele innych. Bez względu na branżę, gwarantujemy profesjonalizm i oszczędność zarówno Twojego czasu, jak i środków.

Scan the code